خرید پمپ ویلو پکیج 82 وات
خرید پمپ ویلو پکیج 82 وات
خرید پمپ ویلو پکیج 82 وات
خرید پمپ ویلو پکیج 112 وات
خرید پمپ ویلو پکیج 112 وات
خرید پمپ ویلو پکیج 112 وات
خرید روتور پمپ ویلو
خرید روتور پمپ ویلو
خرید روتور پمپ ویلو

پمپ ویلو پکیج دیواری

پمپ ویلو پکیج دیواری اصالتا ساخت کشور آلمان است ولی در سایر کشورها همچون  فرانسه ، آمریکا ، روسیه ، چین ، کره ، هند ، ترکیه و ایتالیا هم تولید و عرضه می شود. در این قسمت از آموزش تمامی اطلاعات مندرج بر روی پمپ ویلو پکیج دیواری به صورت کامل توضیح داده خواهد شد.

استاندارد ها :

معمولا در قسمت بالایی پلاک مشخصات پمپ استانداردهای اخذ شده شرکت ویلو چاپ شده است . علامت EAC به معنای فروش محصول در بازار کشورهای اتحادیه اقتصادی اوراسیا است که توافقی بین کشورهایی همچون بلاروس ، قزاقستان ، روسیه و … می باشد.ممکن است به جای علامت EAC علامت CE نوشته شده باشد که نشان دهنده انطباق با استانداردهای اتحادیه اروپاست.

پمپ ویلو پکیج دیواری
علامت CEپمپ ویلو پکیج

علامت DVE برروی پمپ های ویلو نشانگر استاندارد لوازم الکتریکی اتحادیه اروپا می باشد.همچنین علامت GS برروی پمپ های پکیج نشانگر گواهی الزامات و مقررات ایمنی کشور آلمان است و هچنین میزان کیفیت پایداری محصول را بیان می کند.

علامت GS برروی پمپ ویلو پکیج
علامت DVE برروی پمپ ویلو پکیج

کلاس حرارتی سیم پیچ پمپ ویلو پکیج

کلاس حرارتی سیم پیچ پمپ  ، حداکثر دمای قابل تحمل سیم پیچ پمپ را نشان می دهد و معمولا کلاس حرارتی پمپ های ویلو CLASS H  و یا CLASS F می باشند. کلاس های حرارتی مختلف برای پمپ های ویلو پکیج دیواری در شکل زیر نشان داده شده است. به عنوان مثال حداکثر دمای قابل تحمل سیم پیچ برای پمپ ویلو کلاس F برابر 155 درجه سانتی گراد و برای پمپ ویلو کلاس H برابر با 180 درجه سانتی گراد می باشد.

کلاس حرارتی سیم پیچ پمپ ویلو پکیج

حداکثر فشار نامی

این مشخصه از پمپ پکیج ویلو به حداکثر فشاری که پمپ میتواند در آن فشار به کار خود ادامه دهد را نشان می دهد.به عنوان مثال PN6 نوشته شده برروی این نوع از پمپ پکیج ویلو نشان بیانگر آن است که این نوع پمپ قابلیت تحمل فشار 6bar را دارد.

پمپ پکیج ویلو

حداکثر دمای آب در گردش پمپ پکیج ویلو

یکی دیگر از فاکتورهای مهم در طراحی پمپ های پکیج دیواری ، حداکثر دمای آبی است که پمپ می تواند به کار خود ادامه دهد. حداکثردمای آب قابل تحمل برای پمپ های پکیج های دیواری معمولا بین 90 تا 125 درجه می باشد.به عنوان مثال همانطور که در عکس زیر نمایش داده شده است ، حداکثر دمای آب در گردش برای پمپ پکیج نشان داده شده برابر با 95 درجه سانتی گراد می باشد.

حداکثردمای پمپ ویلو

ضریب نفوذ پمپ پکیج ویلو (ingress protection )

برروی برخی از وسایل الکتریکی مانند پمپ های پکیج ویلو مشخصه ای درج شده که نشان دهنده حفاظت در برابر گردوخاک ، آب ، اجسام فلزی و … می باشد.این مشخصه به صورت IPXY می باشد که حروف I و P از ابتدای کلمات INGRESS  و PROTECTION  گرفته شده است و اعداد X و Y میزان نفوذ اجسام خارجی و آب را به داخل پمپ پکیج ویلو طبق جداول زیر نشان می دهند.
به عنوان مثال مشخصه IP44 درج شده برروی پمپ پکیج ویلو زیر نشان دهنده آن است که این مدل از پمپ ویلو در برابر نفوذ اجسام خارجی بزرگتر از 1 میلی متر و همچنین نفوذ در برابر بارش آب از هرجهت و زاویه حفاظت شده است.

ضریب نفوذ پمپ پکیج ویلو
جدول ضریب نفوذ پمپ ویلو

خازن پمپ ویلو

خازن به کار گرفته شده در پمپ پکیج ویلو از نوع mkp یا به اصطلاح پلی پروپیلن است.کاربرد این نوع خازن ها برروی پمپ های ویلو پکیج دیواری دو کاربرد عمده دارد.
1)خازن دایم کار (که برای اختلاف فاز بین سیم پیچ اولیه و ثانویه به کار می رود)
2) جلوگیری از ایجاد اختلال های فرکانسی رادیویی
خازن هایی که برروی پمپ های پکیج ویلو نصب می شوند دارای ظرفیت 2 میکروفاراد و ولتاژ نامی 400 ولت متناوب می باشند.

برای تعویض پمپ یا روتور پمپ ویلو با نمایندگی پکیج ایران رادیاتور در اصفهان تماس حاصل نمایید.
برای خرید محصولات ایران رادیاتور (پکیج رادیاتور و کولرگازی) با نمایندگی ایران رادیاتور اصفهان تماس حاصل نمایید.

خازن پمپ پکیج ویلو
فهرست
تماس